Recenzje książek – Fobos

Zapraszam do recenzji książki „Fobos”. Postaram się obiektywnie przedstawić wszystkie plusy i minusy tego tytułu tak żebyście bez problemu mogli zdecydować czy interesuje was te opcja. Uważam, że recenzję książek są bardzo pomocne w wyborze swojej ulubionej literatury.

Po przeczytaniu takiej recenzji powinieneś mniej więcej wiedzieć czego się spodziewać po książce i czy w ogóle Cię zainteresuje. Zapraszamy do lektury recenzji!

Victor Dixen – Fobos

Kosmos to fascynujący i niekończący się temat Jeżeli więc fascynuje Cię motyw podróży kosmicznych to tytuł ten nadaje się idealnie. Dodatkowo czuć tutaj duży powiew świerzości jeżeli chodzi o ujmowany temat. Zapraszam do kosmicznej podróży.

Całodobowa transmisja live z podróży na Marsa w stylu reality show? Czyż to nie brzmi już na starcie fascynująco? Taki jest bowiem motyw przewodni tej książki. Na statku kosmicznym znajduje się dwanaścioro ludzi których celem jest Mars. Ich drugim celem jest dobranie się w pary tak by po dotarciu na czerwoną planetę móc ją skolonizować. Sami przyznacie, że pomysł nietuzinkowy. I to właśnie idea tej książki zmusiła mnie by po nią sięgnąć. Jak się później okazało był to dobry wybór.

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Wcinająca fabuła od razu przyszpili was na wiele godzin aż nie skończycie powieści. Jednak jest jedno ale. I to wcale nie takie małe. Autor nie zostawia żadnych niedopowiedzeń lub ciekawych tajemnic które motywowałyby nas do dalszego czytania. Od samego początku dostajemy jasne informacje o całym programie kosmicznym i jego celu. Nie ma tej nutki tajemniczośći która w powieściach dotyczących kosmosu są szczególnie potrzebne i są szczególnie intrygujące.

Tej nutki negatywnych emocji nie należy odbierać jednostronnie. Jak już wspomniałem wcześniej książkę czyta się nad wyraz szybko i łatwo. Po rozdziałach mknie się prawie z prędkością statku kosmicznego którym podróżując astronauci. Można całą historię odczytywać w dwojaki sposób. Dosłownie oraz jako satyrę współczesnego społeczeństwa. Myślę, że baczniejsi obserwatorzy odkryją wiele odniesień do naszego społeczeństwa. Ciekawe spostrzeżenia i obserwacje autor przemyca bardzo delikatnie i bez przesadyzmu. Warto spojrzeć na to drugie dno książki gdyż wtedy lektura nabiera jeszcze lepszych barw. Dixen postarał się o to by „Fobos” trafił do jak najszerszego grona odbiorców. Tych którzy szukają po prostu ciekawie opowiedzianej historii oraz tych którzy chętniej doszukują się drugiego dna i sensu.

Pomimo małych minusów tej lektury to Fobos wypuszczony z pod pióra Vitora Dixena to wspaniała pozycja dla każdego. Jeżeli jesteś dodatkowo fanem kosmosu i jego zagadek to pewnością nie zwrócisz nawet uwagi na te małe niesnaski. Jednym słowem książkę warto przeczytać. Końcówka opowieści daje nadzieję na kolejną kontynuację. Ja czekam na kolejną część gdyż jest ogromny potencjał który jeżeli zostanie wykorzystany przez autora może urodzić coś naprawdę wielkiego i jeszcze lepszego. Serdecznie polecam lekturę każdemu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *